Комп'ютер вперше в історії зміг видати себе за людину

Програмі вдалося пройти тест Тюрінга і переконати людей, що з ними спілкується 11-річний хлопчик.

Комп'ютерна програма, створена українцем Євгеном Демченком та російським інженером Володимиром Вєсєловим, стала першою в історії, якій вдалося пройти знаменитий тест Тюрінга. Як повідомляє ВВС, комп'ютер зміг переконати 33% журі, що з ними розмовляє 13-річний хлопчик з Одеси Євген Густман.

Британський математик Алан Тьюринг, який помер у 1954 році, придумав тест на "людяність" для комп'ютерів, який і отримав назву "Тест Тюрінга". Головний критерій тесту - здатність спілкуватися з людьми так, щоб вони не запідозрили, що мають справу не з людиною. Іншими словами, тест показує наскільки сильно розробники змогли просунутися у створенні штучного інтелекту. Для проходження тесту Тюрінга комп'ютер повинен обдурити як мінімум 30% співрозмовників. Раніше жодній програмі цього не вдавалося.

Нещодавно головний футуролог Google спрогнозував розвиток технологій на найближчі 15 років. Так, на його думку, в осяжному майбутньому штучний інтелект навчиться любити, а люди отримають вбудовані в мозок карти пам'яті і роботизовані частини тіла.

.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/nauka_it

Японці показали людиноподібного робота з "серцем" та емоціями

Розробники вважають, що їхнє творіння здійснить справжню революцію у робототехніці. Японська корпорація Softbank представила людиноподібного робота Pepper, який вміє розпізнавати емоції. За словами розробників, їхнє творіння стане справжньою революцією в світі технологій, як свого часу комп'ютери та смартфони. "Майбутнє починається сьогодні", - сказав під час презентації директор Softbank. Pepper розуміє не тільки мову (його вже навчили 4,5 тис. слів), але також жести, різні інтонації, мову тіла й настрій людини. "Про деяких людей через їхню безсердечність і бездушність кажуть, що вони роботи. Вперше в історії людства ми наділили робота серцем та емоціями", - зазначили в Softbank. Pepper оснащений безліччю датчиків і мікрофонів, а пересувається за допомогою спеціальної платформи на колесах. Як розповіли розробники, люди зможуть спілкуватися з пристроєм як з другом чи членом родини.Машина здатна навчатися, спостерігаючи за реакцією людини і оточенням. Pepper використовує хмарний штучний інтелект: може завантажувати на віддалений сервер те, чому він навчився, щоб цим могли скористатися інші. Продажі Pepper почнуться на початку 2015 року. В Softbank запевнили, що купити собі друга і співрозмовника кожен бажаючий зможе за 2000 тисячі дол

.

Більше читайте тут: https://tsn.ua/nauka_it

Японці створили перший у світі екран з повітря

Інноваційний екран просто висить у повітрі, як у фантастичних фільмах.

Японські вчені знову здивували всю світову громадськість, зумівши спроектувати зображення просто на повітря. При цьому, екран сенсорний і за допомогою нього можна віддавати команди, як і на звичайному тачскріні. В інтерв'ю Reuters, професор Токійського університету Масатоси Ісакава заявив, що основна відмінність дисплею від створених раніше технологій полягає в тому, що їм вдалося створити кут огляду, ширше якого не було ще ні на одному пристрої. Новинка ззнайде застосування в багатьох сферах повсякденного життя.

 

Більше читайте тут: https://tsn.ua/nauka_it

У Мережу потрапив небезпечний вірус, який перетворює комп'ютер на генератор Bitcoin

Фахівці попереджають про новий небезпечний комп'ютерний вірус.

Розробники антивірусу Emsisoft виявили новий тип вірусу, який після зараження комп'ютера перетворює його в генератор кріптовалюти Bitcoin. Шкідлива програма отримала назву Trojan-Ransom.Win32.Linkup або скорочено Linkup.

На процес "видобування" Bitcoin заражений комп'ютер починає витрачати ресурси комп'ютера, "гальмуючи" його роботу. За механізмом своєї роботи Linkup є трояном і потрапляє на комп'ютер жертви під виглядом безпечної програми, яку необхідно самостійно запустити. Вірус може замаскуватися під оновлення або нову програму, архів або будь-який інший виконавчий файл. Після запуску, Linkup починає себе копіювати і поширюється всією системою і починає генерувати Bitcoin. Процес генерації потребує великих ресурсів, тому користувач спостерігає "гальмування" роботи комп'ютера аж до повної втрати його продуктивності.

У зв'язку з цим, фахівці рекомендують не запускати програми, архіви та інші файли, які отримані від сумнівних осіб або викликають підозри.

 

Більше читайте тут: https://tsn.ua/nauka_it

Вчені розробили революційний прозорий дисплей для автомобілів.

Представлена технологія, здатна здійснити переворот в автомобілебудуванні.

Інженери Массачусетського технологічного інституту представили діючий зразок унікального прозорого дисплея. Не дивлячись на те, що подібні розробки ведуться вже не перший рік, представлений зразок позбавлений численних недоліків властивих подібним винаходам, таким як висока ціна і необхідність сидіти строго перед ними. Новий зразок повністю позбавлений цих недоліків. Суть технології полягає в нанесенні на скло нано-шару срібла товщиною 60 нм, який все ще залишає скло прозорим. Грунтуючись на тому, що кожен колір має певну довжину хвилі, цей шар відображає лише один колір зі всього спектру, без ускладнень пропускаючи всю іншу гамму. Направивши на таке скло проектор, можна отримати на ньому однокольорове чітке зображення.

Фахівці стверджують, що ця технологія отримає широке поширення в автомобілебудуванні. Наприклад, з її допомогою можна виводити прямо на лобове скло швидкість автомобіля, карту, попередження про обмеження швидкості та іншу корисну інформацію. Так само її можна використовувати і в побуті, наприклад, малюючи на вікні прогноз погоди.

 

Більше читайте тут: https://tsn.ua/nauka_it

Японці створили гаманець, який тікає від господаря, якщо його спустошують

Крім того гаманець вміє "кричати" і розсилати SMS.

Японські інженери придумали унікальний гаманець Living wallet, який вміє тікати від господаря, якщо той витрачає майже всі гроші. Гаджет синхронізується з додатком-органайзером особистого бюджету в смартфон власника і збирає певну інформацію про його купівельні звички.

Після того, як девайс вивчить і проаналізує всю інформацію, він приймає рішення, чи варто його господареві робити чергову покупку, чи краще утриматися від неї. У тому разі, якщо гроші на рахунку власника закінчуються, у гаджета запускаються захисні механізми. Спочатку гаманець постарається "втікти", а якщо його схопити і зупинити, він почне "кричати". В екстремальному випадку гаманець почне розсилати SMS людям, вказаним заздалегідь, з проханням про допомогу.. Якщо ж грошей на рахунку власника достатньо, гаманець перетворюється в "ходячого порадника". Зазначимо, що поки невідомо, чи надійде "розумний" гаманець у продаж, чи ні. На сайті розробників про це поки нічого не сказано.

Грудень, 2013 р.

Більше читайте тут: http://tsn.ua/nauka_it/yaponci-stvorili-gamanec-yakiy-tikaye-vid-gospodarya-yakscho-yogo-spustoshuyut-329456.html

Японський робот здав іспити в університет

Робот може вчитися у 403 з 579 приватних університетів Японії.

В Японії робот "Торобо-кун" здав стандартні вступні іспити, які дозволяють йому вчитися у 70% приватних університетів країни. Про це повідомляє газета "Іоміурі сімбун". Як стало відомо, результати, яких досяг робот на іспитах, дозволяють йому вчитися у 403 з 579 приватних університетів. Високі оцінки робот отримав з історії Японії, світової історії та математики. Низькі - з англійської та японської мов, оскільки для розуміння текстів потрібні глибокі знання. Один із членів екзаменаційної комісії повідомив, що робот має значні здібності, які дозволяють йому вступити в університет середньої категорії або у виш нижче середнього рівня.

"Торобо-кун" створили інженери з Національного інституту інформатики у співпраці з рядом підприємств. Він може розпізнавати слова і вирішувати складні логічні завдання. У 2021 році вчені планують вдосконалити робота до такого рівня, щоб він здав вступний іспит в Токійський університет - один з найпрестижніших в країні.

 

Більше читайте тут: https://tsn.ua/nauka_it

IBM показав прототип комп'ютера, який "житиме" за допомогою крові

Науковці хочуть створити комп'ютер, який функціонуватиме як людський організм. Корпорація IBM представила комп'ютер, що працює на основі "електронної крові", головним натхненням для створення якого, за словами вчених, стала природа людини. Представлений прототип підживлюється і охолоджується за допомогою рідини за аналогією з серцево-судинною системою людини.

Як повідомляє BBC, першу версію "кровоносного" комп'ютера представили доктора Патрік Рух та Бруно Мішель. "Нам пора змінювати парадигми в електроніці, і нас повинна надихнути будова нашого мозку. Людський мозок в 10 000 разів ефективніший, ніж будь-який комп'ютер наших днів", - коментують ідею створення комп'ютера розробники. Для відтворення системи людського мозку науковцям знадобиться половина футбольного поля. Але, як заявляє компанія, до 2060 року такий комп'ютер поміститься на робочому столі.

 

Більше читайте тут: https://tsn.ua/nauka_it

Українці створили унікальний додаток для смартфон, що покращує зір.

Додаток "Добре бачу" дозволяє робити зарядку для очей та перевіряти зір.

Українці створили унікальний додаток для смартфона В Одеському інституті ім. В.Філатова створили перший в Україні додаток для смартфонів та планшетів, який здатний покращити зір. За допомогою ноу-хау українських науковців можна перевірити стан зору та зробити зарядку для очей. А користуватися ним можуть навіть діти. "Часто люди не приходять вчасно до лікарів - бояться, немає часу або грошей, і пропускають ті ранні моменти, коли можна виявити захворювання", - розповіла директор інституту очних хвороб Наталя Пасєчнікова. Саме для таких людей і придумали новий додаток, пишуть Вести.

У додатку є два тести для визначення зору та вправи для його покращення. "Новий додаток дуже зручний особливо для дітей. Їх зараз не відірвеш від мобільних телефонів, вони псують собі зір. А ці тренувальні вправи будуть профілактикою порушень зору. Вправи розраховані в середньому на 15 хвилин, але виконувати їх необхідно щодня", - пояснила старший науковий співробітник інституту ім. В.Філатова Наталія Бушуєва.

 

Більше читайте тут: https://tsn.ua/nauka_itl